PROFIL PENGARAH

 TUAN HAJI JAMALUDIN BIN HAJI MAT

PENGARAH MAHKAMAH NEGERI TERENGGANU

 

PROFIL:

Tuan Haji Jamaludin Bin Haji Mat dilahirkan pada 20 Mac 1971 di Kampung Tebak, Jalan Air Putih, Kemaman, Terengganu. Mendapat pendidikan rendah di SK Felda Jengka 5, Maran, Pahang. Kemudian melanjutkan pelajaran ke Sekolah Menengah Sultan Haji Ahmad Shah, Kuantan (SEMSAS) sehingga tamat tingkatan 5. Mendapat Ijazah Sarjana Muda Undang-undang (Dengan Kepujian) daripada Universiti Islam Antarabangsa pada tahun 1994. Diterima masuk sebagai seorang Peguambela dan Peguamcara pada tahun 1998.

 

PENGALAMAN SEJARAH PENEMPATAN

 

 BIL. JAWATAN TEMPAT BERTUGAS 

TEMPOH

(DARI - HINGGA) 

 1. Majistret (L3)  Mahkamah Majistret Kuala Terengganu, Terengganu   15.3.1995 - 30.9.1995
 2.  Majistret (L3) Mahkamah Majistret Kemaman, Terengganu  1.10.1995 - 23.11.2000 
 3. Majistret (L41)  Mahkamah Majistret Machang, Tanah Merah & Jeli, Kelantan  24.11.2000 - 29.2.2001 
 4. Majistret (L41)  Mahkamah Majistret Machang dan Kuala Krai, Kelantan  1.3.2001 - 30.6.2003 
5. Pegawai Penyelidik (L48) Mahkamah Tinggi Melaka 1.7.2003 - 2.5.2007
6. Hakim Mahkamah Sesyen (L52) Mahkamah Sesyen Khas Imigresen Negeri Johor, Pekan Nenas, Pontian, Johor 3.5.2007 - 15.10.2009
7. Hakim Mahkamah Sesyen (L54) Mahkamah Sesyen Johor Bahru, Johor 16.10.2009 - 15.10.2009
8. Hakim Mahkamah Sesyen (L54) Mahkamah Sesyen Kuantan, Pahang 1.1.2001 - 16.2.20014
9. Hakim Mahkamah Sesyen (L54) Mahkamah Sesyen Temerloh, Pahang 17.2.2014 - 14.12.2014
10. Hakim Mahkamah Sesyen (M JUSA C) Mahkamah Sesyen Melaka 15.12.2014 - 31.5.2016
11. Pengarah Bahagian Pentadbiran Kehakiman (JUSA C) Mahkamah Persekutuan Malaysia 1.6.2016 - 15.1.2017
12. Hakim Mahkamah Sesyen (JUSA C) Mahkamah Sesyen Temerloh, Pahang 16.1.2017 - 22.10.2017
13. Pengarah Mahkamah Negeri Kelantan (JUSA C) Mahkamah Sesyen Kota Bharu, Kelantan 23.10.2017 - 6.5.2018
14.

Pengarah Mahkamah Negeri Terengganu (JUSA C)

Mahkamah Sesyen Kuala Terengganu, Terengganu 7.5.2018 sehingga kini
Melayu