Bahasa Lain |
   
Facebook Twitter Flickr You Tube QR Code RSS Feed Default Tukar Latar Tukar Latar Tukar Latar Tukar Warna Tulisan Tukar Warna Tulisan Tukar Warna Tulisan Tukar Kecerahan Tukar Kecerahan Tukar Kecerahan
Mantan Ketua Hakim Negara

Muka 1 daripada 2

YAA James Beveridge Thomson, Tun Sir
S.S.M, P.M.N., P.J.K.


16.9 1963-31.5.1966
(Ketua Hakim Negara Pertama)
YAA Tun Syed Sheh bin Syed Hassan Barakbah Al-Haj
S.S.M., P.M.N., D.P.M.K., P.S.B.

1.6.1966-9.9.1968
(Ketua Hakim Negara Kedua)
YAA Tun Dato' Mohamed Azmi bin Haji Mohamed
S.S.M., P.M.N., D.P.M.K., P.S.B., P.J.K.


10.9.1968-30.4.1974
(Ketua Hakim Negara Ketiga)
YAA Tun Mohamed Suffian bin Haji Mohamed Hashim
S.S.M., P.S.M., S.P.C.M., D.I.M.P., J.M.N., S.M.B. (Brunei), P.J.K.
LL.D., D. Litt


1.5.1974-12.11.1982
(Ketua Hakim Negara Keempat)
YAA D.Y.M.M. Sultan Azlan Shah Ibni Almarhum Sultan Yussuf Izzuddin Shah
S.S.M., D.K., P.M.N., P.S.M.,
S.P.C.M., S.P.T.S., S.P.M.P., S.I.M.P.,
D. Litt, LL.D.


12.11.1982-2.2.1984
(Ketua Hakim Negara Kelima)
YAA Tun Dato' Mohamed Salleh bin Abas
S.S.M., P.M.N., P.S.M., S.P.M.T. D.P.M.T., J.M.N., S.M.T.


3.2.1984-8.8.1988
(Ketua Hakim Keenam)
YAA Tun Dato' Seri Abdul Hamid bin Haji Omar
S.S.M., P.M.N., P.S.M., S.S.M.T., S.I.M.T, S.I.M.P. S.P.M.S., D.P.M.P. P.M.P.


9.8.1988-9.11.1988
(Acting Lord President)

10.11.1988-24.9.1994
(Ketua Hakim Negara Ketujuh/
Ketua Hakim Mahkamah Persekutuan Pertama)
YAA Tun Dato' Seri Mohd Eusoff bin Chin
S.S.M., P.S.M., S.P.C.M., D.P.M.J.
D.P.M.K., J.S.M., S.M.J.


25.9.1994-19.12.2000
(Ketua Hakim Mahkamah Persekutuan Kedua)
YAA Tun Dato' Seri Mohamed Dzaiddin bin Haji Abdullah,
S.S.M., P.S.M., S.P.C.M.,
D.S.P.J., D.P.M.P, D.M.P.N.


20.12.2000-14.3.2003
(Ketua Hakim Mahkamah Persekutuan Ketiga)
YAA Tun Dato' Sri Ahmad Fairuz Bin Dato' Sheikh Abdul Halim

Age: 62 years
Appointed as Judicial Commissioner: 1.12.1988
Elevated to the High Court: 1.8.1990
Elevated to the Court of Appeal: 1.12.1995
Elevated to the Federal Court: 1.9.2000
Appointed as Chief Judge High Court of Malaya: 1.9.2001
Appointed as President of The Court of Appeal: 1.12.2002
Appointed as Chief Justice of The Federal Court: 16.3.2003
(Ketua Hakim Mahkamah Persekutuan Keempat)

 Sebelum 1, 2 Seterusnya
 
Jumlah pelawat ke Portal ini : 634,907
Dikemaskini pada : 26 May 2017

MyGov  MAMPU  BPA  JPA  EPU  IIM  MSC  MDec  1Malaysia  HRMIS  DBP  ePerolehan  PMO  AGC

Laman Utama
Laman Utama
Laman Utama
Facebook Twitter QR Code RSS Feed Default Tukar Latar Tukar Latar Tukar Latar

Mantan Ketua Hakim Negara

Muka 1 daripada 2

YAA James Beveridge Thomson, Tun Sir
S.S.M, P.M.N., P.J.K.


16.9 1963-31.5.1966
(Ketua Hakim Negara Pertama)
YAA Tun Syed Sheh bin Syed Hassan Barakbah Al-Haj
S.S.M., P.M.N., D.P.M.K., P.S.B.

1.6.1966-9.9.1968
(Ketua Hakim Negara Kedua)
YAA Tun Dato' Mohamed Azmi bin Haji Mohamed
S.S.M., P.M.N., D.P.M.K., P.S.B., P.J.K.


10.9.1968-30.4.1974
(Ketua Hakim Negara Ketiga)
YAA Tun Mohamed Suffian bin Haji Mohamed Hashim
S.S.M., P.S.M., S.P.C.M., D.I.M.P., J.M.N., S.M.B. (Brunei), P.J.K.
LL.D., D. Litt


1.5.1974-12.11.1982
(Ketua Hakim Negara Keempat)
YAA D.Y.M.M. Sultan Azlan Shah Ibni Almarhum Sultan Yussuf Izzuddin Shah
S.S.M., D.K., P.M.N., P.S.M.,
S.P.C.M., S.P.T.S., S.P.M.P., S.I.M.P.,
D. Litt, LL.D.


12.11.1982-2.2.1984
(Ketua Hakim Negara Kelima)
YAA Tun Dato' Mohamed Salleh bin Abas
S.S.M., P.M.N., P.S.M., S.P.M.T. D.P.M.T., J.M.N., S.M.T.


3.2.1984-8.8.1988
(Ketua Hakim Keenam)
YAA Tun Dato' Seri Abdul Hamid bin Haji Omar
S.S.M., P.M.N., P.S.M., S.S.M.T., S.I.M.T, S.I.M.P. S.P.M.S., D.P.M.P. P.M.P.


9.8.1988-9.11.1988
(Acting Lord President)

10.11.1988-24.9.1994
(Ketua Hakim Negara Ketujuh/
Ketua Hakim Mahkamah Persekutuan Pertama)
YAA Tun Dato' Seri Mohd Eusoff bin Chin
S.S.M., P.S.M., S.P.C.M., D.P.M.J.
D.P.M.K., J.S.M., S.M.J.


25.9.1994-19.12.2000
(Ketua Hakim Mahkamah Persekutuan Kedua)
YAA Tun Dato' Seri Mohamed Dzaiddin bin Haji Abdullah,
S.S.M., P.S.M., S.P.C.M.,
D.S.P.J., D.P.M.P, D.M.P.N.


20.12.2000-14.3.2003
(Ketua Hakim Mahkamah Persekutuan Ketiga)
YAA Tun Dato' Sri Ahmad Fairuz Bin Dato' Sheikh Abdul Halim

Age: 62 years
Appointed as Judicial Commissioner: 1.12.1988
Elevated to the High Court: 1.8.1990
Elevated to the Court of Appeal: 1.12.1995
Elevated to the Federal Court: 1.9.2000
Appointed as Chief Judge High Court of Malaya: 1.9.2001
Appointed as President of The Court of Appeal: 1.12.2002
Appointed as Chief Justice of The Federal Court: 16.3.2003
(Ketua Hakim Mahkamah Persekutuan Keempat)

 Sebelum 1, 2 Seterusnya
 
Pejabat Ketua Pendaftar, Mahkamah Persekutuan Malaysia, Istana Kehakiman, Presint 3, 62506 Putrajaya, Malaysia.
Email : webmaster@kehakiman.gov.my Telefon : 03 8880 3500 Faks : 03 8880 3886
Paparan Terbaik Menggunakan Google Chrome, Mozilla Firefox 3, Safari dan Internet Explorer 8 Dengan Resolusi 1280 X 1024 pixel
Hak Cipta Terpelihara ©2005 - 2013 PKPMP